Традиційна та нетрадиційна фотографія |
Вівторок, 26.11.2024, 16:48 Вітаю Вас Гість
Реєстрація Вхід |
Каталог статей
Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття
Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття
Є така чудова книга — "Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття". В ній зібрано майже сотня чорно-білих фотографій сучасних українських фотографів. Фактично це єдина відома мені фотокнига, що була видана в Україні, яка повністю присвячена сучасній українській фотографії. Якщо Ви досі не тримали її в руках — щиро раджу. Чого лише варта передмова, яку написав Тарас Прохасько:
Іноді для того, щоби привернути увагу до чогось, що говориться, кажуть — дивися. То ж дивися...
Дивна річ. Чим більше людей робить щораз більше фотографій щораз якіснішими і доступнішими приладами, тим сильніше відчувається нестача (синонім — брак) і фотографії і людей, котрі їх роблять (знімають теж точне слово, бо знімати — це брати щось із чогось, переважно з поверхні певного об'єму).
Дивися, в ідеалі невдовзі мало би з'явитися хоча би два різні слова, кожне з яких буде називати різні види фотографії. Очевидно, що слово фотографія залишиться за чорно-білою, яка властиво і є фотографією. Оскільки і у чорному, і у білому живуть усі відтінки світла, то йдеться ні про що інше, лиш про повноту.
Дивися. Довершеність самого світла є такою реальною, що чим менше всілякої іншої реальності у фотографії, тим вона правдивіша.
Фотографія не документ. Їй важко піддаються навіть відмінності між десятиліттями. Їй йдеться не про те, що щось було, а про те, що хоча би щось є завжди. Вона нічого не мусить фіксувати, крім витягненого з потоків світла простору. Отже, не колір, не лінії і конфігурації. Тільки співіснування кількох просторів на одній площині.
Дивися... Фотографія — це втілена теорія відносності. Там де про час, простір і швидкість світла. У такому разі — чим менше кадрів дано, тим більше фотографії додається.
Пам'ятаєш фотографії наших людей з початку двадцятого століття. Пам'ятаєш, як виглядають лиця, які фотографувалися єдиний раз у житті. Це ж стосується і фотографів. Кожна як одна.
Чуєш, щось таке колись сказали. Країну, яка виробляє триста сортів сиру, неможливо перемогти. Країна, в якій є хоча би 94 фотографії, безсумнівно існує.
А це вже навіть ти не зможеш пояснити. Чому кожен цей світлопис власне про тебе?
Проте "Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття" — це не тільки книга, а цілий проект, до якого входили виставки, та який має власний сайт — www.blackandwhite.org.ua. Але, нажаль, зараз мій антивірус не дає зайти на нього, попереджаючи про те, що “даний сайт містить небезпечний код (вірус)”. Саме тому я зробив посилання не активним. Сподіваюсь, що найближчим часом власники сайту все виправлять.
А ще в рамках проекту "Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття" був зроблений чудовий фільм із фотографій, про який я вже згадував в другому випуску Українського фото-дайджесту від 14 вересня 2009 року.
P.S.
Зрозумійте мене правильно — цей пост ні в якому разі не є рекламою. Я не маю жодного відношення до авторів проекту та/або видавців книги "Інсайт. Українська чорно-біла фотографія ХХІ століття". Просто вчора я ще раз передивився книгу і вирішив поділитись радістю :)
Автор: Axion
Джерело: http://www.prosvit-photo.org.ua/2009/12/insight-ukrainska-w-photography-xxi.html |
Категорія: Мої статті | Додав: SVS (05.02.2011)
| Автор: Axion
|
Переглядів: 1289
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|