Традиційна та нетрадиційна фотографія

Вівторок, 26.11.2024, 18:34
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Філософія фотографії

Як зробити погані фото

Як зробити погані фото

   Дуже багато людей з усіх сил намагаються зробити знімки які були би цікаві тільки для них самих, а в усіх оточуючих викликали б нудьгу і бажання втекти за край світу. На жаль це не так просто і попри всі прикладені зусилля інколи трапляються цілком пристойні фото.

   Щоб запобігти таким творчим невдачам тут зібрано декілька порад, які допоможуть вам досягнути поставленої мети.

   1. Ні в якому разі не звертайтесь до спеціалізованої літератури по композиції, не приймайте на віру усякі дурнуваті правила побудови кадру і тому подібну маячню. Якщо ви будете відвідувати виставки, переглядати фотожурнали, цікавитись іншими видами мистецтва, Ви ризикуєте втратити своє самобутнє бачення навколишності, обвішатись комплексами, станете дивитись на світ чужими очима. Воно вам треба? Будьте самим собою, впевненим у власній правоті, робіть так як вважаєте правильно, інші нехай кусають лікті. Зрештою ви завжди можете сказати що вони нічого не розуміють і не здатні оцінити ваш талант.

   2. Важливий момент - вибір фотокамери. Сучасні зеркалки з складним механізмом, електронікою близькою до штучного інтелекту і дорогущою оптикою вам не підходять. Відомо що чим складніший механізм тим менший в нього робочий ресурс і тим частіше він ламається, мікрокомпьютери і різноманітні датчики тільки ускладнять вашу роботу, а найновіші об'єктиви дають таку чітку картинку, що очі ріже і зводить нанівець всю романтику. Тому знайдіть як найпростіший апарат, з мінімумом налаштувань, сучасною пластиковою лінзою, без всяких там автофокусів, і ви не будете відволікатись в процесі зйомки на боротьбу з власною камерою.

   3. Не слід надто вибагливо ставитись до тематики ваших робіт. Найбільш популярні сюжети завжди для вас доступні - це застілля з друзями і дорогою родиною, ваша сім'я на пляжі, в лісі, чи хоча б на городі, домашні улюбленці , кішки чи собачки, з радістю допоможуть набити під зав'язку карту пам'яті, і ви завжди матимете десятки, сотні а то й тисячі чудових знімків, які можна допізна показувати гостям, що необережно до вас завітали.

   4. Намагайтесь якнайчастіше використовувати вмонтований в апарат спалах, півтора десятка друзів за столом,з келихами в піднятих руках і яскраво червоними очима - надзвичайно вдалий знімок, який можна розмістити на перших сторінках провідних фотосайтів. Також за допомогою цього спалаху виходять чудові портрети, особливо на тлі темного килима на стіні.

   5. Фотографуючи портрет в кімнаті намагайтесь використовувати ширококутний об'єктив, це надасть глибини і простору, а також слід включити в кадр побільше предметів домашньої обстановки для більшої реалістичності.

   6. Ніколи не наводьте чіткість на об'єкт зйомки. І взагалі чіткі знімки це пережиток минулого, стереотип з яким слід безжалісно боротись. Будь-який портрет тільки виграє якщо будуть чітко проглядатись всі деталі фону, а обличчя матиме сюрреалістичну розмитість. Добавте трішки синювато-зелених відтінків, і ваш шедевр готовий.

   7. Щоб повністю і остаточно покінчити з таким ганебним явищем як чіткість, ніколи не користуйтесь штативом, тримайте фотоапарат однією рукою. Хорошого результату можна досягти, якщо під час зйомки провести фотоапаратом проти напряму руху об'єкту, або вгору-вниз. Сальвадор Далі нервово курить в стороні.

   8. Ніколи не робіть дублів важливих кадрів, це знижує екслюзивність і художню цінність ваших робіт.

   9. Якщо попри все у вас вийшла хороша фотка, спробуйте видрукувати її на офісному папері монохромним матричним принтером, це значно знизить витрати, і незначними коштами ви можете отримати велику кількість чудових роздруківок.  

Автор: Музычка Виктор Ярославович



Джерело: http://artphoto.at.ua/publ/1-1-0-3
Категорія: Філософія фотографії | Додав: SVS (05.02.2011) | Автор: Музычка Виктор Ярославович E W
Переглядів: 803 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сталкер сайту
Категорії розділу
Філософія фотографії [24]
Мої статті [29]
Техніка фотографування [5]
Історія фотографії [4]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0