Традиційна та нетрадиційна фотографія

Вівторок, 26.11.2024, 16:22
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Філософія фотографії

Фото та спеці

Фото та спеці 

    Давно хотів написати про різні погляди на фотографію як результат очима різних категорій учасників. Категорії класифікував по-своєму. Як кожен з цих людей оцінює фотографію / фотку / імаго. Отже.  

   1. Блондинко. (Тут повинна бути довга позначка про те, що я нічого поганого проти дівчат зі світлим волоссям не маю ... про баш.орг і т.д.; ліньки мені, потім)

   - «На фотці є я!». Найголовніше. Якщо на знімку є «я», чи якась нісенітниця, вподобана за якоюсь випадковою ознакою - «фотка кльова». Як що ні - погана.

   - «Фотку робив(ла) я!». В принципі - те ж саме. Особистість понад усе. А той факт, що робилося це телефоном, тремтячими руками і проти світла - це все не враховується.

   2. Любитель.

   - «Світло». Чомусь світлий кадр взагалі, хай навіть пересвічений, радує любителя більше, ніж що б то не було.

   - «Очі відкриті». Якщо всі учасники кадру дивляться в об'єктив, то знімок хороший. Будь-які інші варіанти не розглядаються. Художні прийоми «мовчати. Всім дивитися в об'єктив», навіть пам'ятникам!

   - «В повний зріст». Навіть якщо знімається суб'єкт одягнений «до пояса» - ноги повинні увійти в кадр. Верхівка - не обов'язково. Ноги - завжди.

   - «Сир». Навіть якщо за логікою сюжету посмішка недоречна (лірика, динаміка, трагізм ... еклмн, навіть похорон!), Все одно - всім посміхатися.

   3. Присвячений.

   Це той же любитель, але з закосом під проф.

   - «Сепія». Сепія - це стиль. Повноколір - це баян. І хоч ти що з ним роби, але цей дальтонік зніматиме в сепії. Або монохромі.

   - «Край розмитий». Фокус там, де треба. А от далі... Ми ні за що не вгадаємо, де знаходився об'єкт зйомки. Сам об'єкт є, околиць немає. Це теж стиль. Непереможний. З пейзажами туго, фокусу немає ніде.

   - «Художньо». Будь-який суб'єкт (частіше дівчинка) в кадрі повинен перебувати в класичній непотрібно художній позиції. Навіть якщо це сюжетка - все одно треба стати, як балерина. Або як гімнастка. Коротше - природність чужа художньості.

   4. Документаліст.

   Це така людина, яка працює фотографом в «терміновому фото».  

   - «Очі по горизонту, перенісся - по вертикалі». Тобто що б не відбувалося навколо, об'єкт зйомки знаходиться в центрі кадру, а риси обличчя можна сміливо перевіряти штангенциркулем і рівнем. Відразу видно - документ. Погляд у кадр, плечі рівно, фон білий. Погляд дикий, обличчя пізнаване, але малосимпатичне.

   - «Коротка витримка». Якщо на документ об'єкт зйомки фотографується нерухомо, то все інше команді «замри» не підпорядковується. Доводиться створювати статику короткою витримкою. Діафрагма - 5.6, навіть якщо в тебе стріляють. Звичка.

   5. Сайтер.

   Людина, яка знімає, щоб викладати результати в Інтернеті.

   - «Не баян». Якщо десь таке вже було - повтору не бувати. Знімати тільки те, що до цього ніхто не знімав. Можливо, в чомусь він правий.

   - «Смішно». Об'єкту зйомки ні в якому разі не можна показувати результат. Бо образиться. Це пов'язано з маніакальним бажанням зняти курйоз.

   6. Фотошопер.

   Це такий персонаж, якому в руки потрапив Adobe Photoshop ... краще б не потрапляв.

   - «Поза цікава». Людина на фото повинна стояти так, щоб його можна було цікаво вліпити кудись ще. Як у коміксах ...

   - «Фон простіше». Якщо фон однорідний - вирізати простіше. З тією ж метою.

   7. Монтарь.

   Людина, що займається монтажем професійно.

   - «Dpi і реальний size». Фото має бути таким, щоб при збільшенні «пікселем не пішов», а також «шуміти не почав».

   - «Не фактура». Не приведи господи вам монтувати щось із ісходника, надрукованого на фактурірованому папері! І не приведи господи вам подвійно - зустріти людину, якій тільки що довелося це робити. Вб'є.

   - «Рівно!». Тобто без провалів і вибитих місць. Щоб фактуру не нарощувати.

   - «Без заломів по очах». Хрін з ним, з обличчям. Все можна «змонтарить». А ось очі - ні. Тому якщо у вас є фото очей окремо ....

   8. Художник.

   Тобто людина, що займається художнім фото.

   - «Світло». Світло має бути професійним і правильно поставленим. Тобто студійним.

   - «Оптика». Не можна знімати портрет ширококутником, а пейзаж телевіком. Просто не можна і все. Результат складно підмінити.

   - «Модель». Людина в кадрі має теж багато чому відповідати ...

   9. Експедитор.

   Тобто така людина, яка багато ходить / їздить / плаває по всяких важкодоступним місцевостям.

   - «Історичність». Наприклад: я перший сюди взібрався. Або: ось тут був І. І. Іванов в 1870 році з експедицією «Неповерненці». Або - так буває раз на рік.

   - «Екзотика». Таких крокодилів / заходів / пальм / пінгвінів / індіанців у нас (у вас) в Брянську / Москві немає.

   - «На пам'ять». Ось так ми упустили у прірву останній казанок, потім 3 дні не їли. А те, що крім снігу на кадрі нічого не видно - це деталі.

   10. Тестер.

   Людина, яка від техніки хоче всього, але частіше - рекордів.

   - «Макро». Яка різниця, що знімати, головне – як. Ось у мого фотоапарата макрозйомка крута, я це доведу ща.

   - «Далекобійність». Те саме, але навпаки. Наскільки далеко можна зняти.

   - «Звір машина». Хто сказав, що при мінус тридцяти знімати не можна? Яка різниця, що знято?

   11. Виезднік.

   Той, хто знімає «на виїзді». Весілля наприклад.

   - «Комплектність». Якщо за законом жанру повинно бути фото в ялинках, значить, все в ялинки! Якщо має бути «винос тіла», отже, «тіло» нікуди не йде, поки його не винесуть. Якщо відпускаємо голубів, то хоч з-під землі знайдіть мені голубів.

   - «Щасливі обличчя». Це ваше свято, і ви повинні виглядати щасливими. Свято - ваше, повинні - мені.

   - «Нічого зайвого». Комплектність грає в обидві сторони. Якщо треба - буде, якщо в списку немає - не буде.

   12. Проф.

   Людина, визнана професіоналом в області фотографії.

   - «Смачно». У кожного профа є своє слівце (смачно, образно, живо, яскраво, колористично і т.п.), що позначає «подобається». Пояснень він не дає. Смачно і все. Хіба ви не бачите?

   - «Композиція». В принципі, ті ж яйця, тільки в профіль. Але по відношенню до композиції. Вона повинна бути «особлива». Причому там, де подобається - композиція «особлива», а де не подобається - «помилкова». Знову ж суб'єктивно. Там, де композиція класично правильна подобається - «правильно», де не подобається - «нудно».

   13. Репортер.

   - «Головна особа». Якщо темою статті є губернатор, то вся фотосесія в'ється навколо губернатора. Не дай бог його випустити з видошукача.

   - «Компромат». Залежно від видання компромат або обов'язково має бути, або навіть не повинен натякати. У другому випадку в кадр не входить нічого, крім задуманого в сюжеті.

   14. Принтер.

   Працівник друкарської справи.

   - «Щільно». Тіні повинні бути опрацьовані, а фігури не повинні нагадувати привиди. Враховуючи, що Любитель хоче «світло», виникає протиборство.

   - «Повноколір». Знімок повинен бути кольоровим. І це важко заперечити в даному випадку. Кольори повинні кидатися в очі. До коньюктівіта.

   - «Кольоробаланс». До дідька світлофільтри! Білий буде білим, інше - за профілем RGB, CMYK і так далі. Ніякого блукання.  

        Автор: Ілля Пугачов.

        Переклад українською: Валерій Сидоренко.

       Переклад і розміщення з дозволу автора.



Джерело: http://haldej.livejournal.com/
Категорія: Філософія фотографії | Додав: SVS (09.04.2012) | Автор: Ілля Пугачов E W
Переглядів: 674 | Теги: профі, знімки, любителі, класифікація фотографів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сталкер сайту
Категорії розділу
Філософія фотографії [24]
Мої статті [29]
Техніка фотографування [5]
Історія фотографії [4]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0