Традиційна та нетрадиційна фотографія

Субота, 18.05.2024, 13:00
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Що робити, коли нема натхнення?

Що робити, коли нема натхнення?

   Творча криза. Гадаю, що такий стан знайомий кожній творчій людині, і фотографи, звісно ж, серед них. В тебе є купа ідей, які, здавалось би, так просто реалізувати, але тотальна апатія, що поселилась десь всередині, не дає навіть взяти до рук фотоапарат, не те щоб ще щось знімати.. Я дуже добре знаю, що це таке.

   Але сьогодні я хочу розказати про 6 нехитрих прийомів як можна боротись із відсутністю натхнення. Деякі з них — мої власні "винаходи", деякі — поради від інших фотографів. Але всі вони стовідсотково дієві і допомогли багатьом людям вийти з творчої кризи.

    1.Зробіть паузу

   Якщо вас "накрило" нещодавно і ви можете собі дозволити невеличку паузу в зйомках — зробіть це! Як би це не дивно було чути, але якщо ваш внутрішній голос каже, що знімати не хоче, то є сенс прислухатись до нього! І не треба одразу ж записувати цей день як невдалий та викреслювати його з свого життя. Навпаки — зробіть все, щоб якісно відпочити та "провітритись": проведіть час із сім'єю, прогуляйтесь на природі або вуличками старого міста, можна подивитись позитивний фільм або почитати хорошу книжку. Зробить щось таке, що ви дуже-дуже любите. Мені, наприклад, допомагають спонтанні поїздки містами України, коли від ідеї до початку подорожі — всього кілька годин. Комусь, може допоможе шопінг, а комусь — випити горілки з друзями. Що саме — вам видніше. Єдина вимога, щоб ви дійсно якісно відпочили.

   2.Змініть діяльність

   Якщо ви не можете дозволити собі кілька днів відпочинку — робота є робота — ви завжди можете трохи змінити свій розклад виконання поточних справ. Наприклад, замість того, щоб без натхнення знімати чергову фотосесію, ви можете зайнятись обробкою вже відзнятого нещодавно матеріалу, або просто перебрати свої старі фотороботи, привести до ладу власний фотоархів. В будь-якому разі — все це теж частина вашої роботи як фотографа. І, я майже гарантую, що ви знайдете якісь цікаві фотокартки, на які раніше не звернули уваги, або ж побачите, як можна краще обробити здавалось би вже готову роботу. Ви самі не помітите, як вже за годину будете натхненно працювати. Нехай і з старими фото, але натхненно! Хіба не цього вам потрібно?

    3.Шукайте натхнення серед робіт інших фотографів

   Буває таке, що власний фотоархів або в абсолютному порядку або ще настільки маленький, що особливого натхнення там не знайдеш. Згоден, в самого таке було. Але ж є Інтернет і шалена кількість чудових фотографій — від підбірки найцікавішого за останні 7 днів на Флікрі та блоґів на кшталт цього до сайтів з роботами геніальних фотографів всіх часів і народів — це необмежене джерело для натхнення. Спробуйте хоча б з півгодини провести роздивляючись цікаві фотокартки, зроблені іншими, і ви відчуєте, як у вас вже сверблять руки зробити щось подібне..

    4.Спробуйте щось нове

   Ще один варіант повернути інтерес до фотографії — спробувати свої сили в новому для вас жанрі. Ви зазвичай знімаєте портрети в студії? Вийдіть на вулицю і зніміть серію в дусі стріт-фото! Ви професійний репортажник? Спробуйте зробити якісні світлини всіляких предметів і розмістити їх на фотостоках. Від макро перейдіть до архітектурної фотографії, від пейзажів — до фото-полювання. Спробуйте різні техніки: HDRi, ломографію, мультиекспозицію, довгу витримку, склеїти панораму на 360°. Варіантів безліч, і цей перелік лише крапля в морі. Нове — це зажди цікаво, це перші маленькі досягнення та гордість за себе. Крім того, це новий погляд на звичні речі, новий досвід, який обов'язково стане вам у нагоді в вашому профільному жанрі. Тому не зважайте — експериментуйте!

     5.Грайте!

   Зазвичай натхнення зникає, коли ваша творчість стає рутиною, роботою, щоденною справою, яка більше не приносить такого задоволення, як на початку. Тому, для того, щоб повернути натхнення треба вбити цю рутинність. Як? Та, легко — граючи! Я наведу лише кілька прикладів, ви можете спробувати їх, а можете придумати щось своє.

               ·ФотоГра "100 кроків"

                   Правила прості — ви берете фотокамеру, виходите на вулицю і, прогулюючись, рахуєте кроки. Рівно на сотому кроці зупиняєтесь і                        робити фотографію. Далі все повторюється :) Що це буде — ломографічна серія світлин, знятих прямо по напряму руху, або ж ви                           будете кожен раз шукати цікаві для фотографівання шматки простору навколо вас за допомогою компактного ультразуму, чи стріт-                         фото-репортаж, знятий професійною технікою, про людей, що вас оточуватимуть — не важливо. Важливо лише те, що це весело, і те,                   що ви фотографуєте, а не сидите вдома. До речі, дуже зручно грати по дорозі на роботу — в фотостудію, або на зйомку репортажу —                     для підняття настрою ;) 

                   ·ФотоГра "100 фото на годину"

                     Теж все дуже просто — у вас є година часу, необхідно зробити не менш ніж 100 фотографій. Що і як буде на них зображено —                                залежить лише від вас. Ніяких обмежень. Плюси: а) дуже швидко підіймає настрій; б) гравців може бути необмежена кількість, отже                        можна влаштовувати змагання; в) якщо ви працюєте в офісі — можна грати хоч під час обідньої перерви ;)  

                         ·ФотоГра "Випадковість"

                      Відкриваєте довільну книгу на довільній сторінці, читаєте будь-яке 1 слово, йдете його фотографувати :) Якщо слово дуже важке для                       візуалізації — можна подивитись, що на нього відповість ґуґл-пошук по картинках ;)  

              6.  І, нарешті, найголовніше: для того, щоб побороти творчу кризу потрібно цього дуже сильно захотіти та щось нарешті зробити, а не                         сидіти склавши руки. Перший крок — найважчий, тому його треба зробити прямо зараз!  

   А наостанок хочу нагадати, що нема нічого кращого та більш надихаючого, ніж ділитись власним досвідом з іншими та допомогти їм подолати страшну творчу кризу, яка для вас вже в минулому.

   Отже, якщо у вас є власні прийоми боротьби з творчою безпорадністю та апатією, або ви ж спробували один з перелічених мною методів та маєте бажання поділитись досвідом — прошу, коментуйте. Найкращі поради обов'язково будуть додані до статті.

 Автор: Axion



Джерело: http://www.prosvit-photo.org.ua/2009/09/how-to-get-back-inpiration.html
Категорія: Мої статті | Додав: SVS (05.02.2011) | Автор: Axion E W
Переглядів: 1577 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сталкер сайту
Категорії розділу
Філософія фотографії [24]
Мої статті [29]
Техніка фотографування [5]
Історія фотографії [4]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0