Традиційна та нетрадиційна фотографія

Четвер, 16.05.2024, 06:32
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Філософія фотографії

Про натхнення.

Про натхнення.

   Творець ...
 

   З часів боротьби з язичництвом Християнство стверджує, що все від Бога, і ніяк не від Природи. Я не збираюся тут сперечатися з приводу цієї догми, але хотів би висловити і свою думку з цього приводу, в частині, нас цікавить - творчісті.

   Пригадую, як малювалися мої картини. Одні з них народжувалися в моменти осяянь, легко і просто, як не можна більш природно. Інші народжувалися в муках, розумових потугах, і результат очевидний - вони лежать за шафою і займають простір. Значить, художника не відвідало натхнення. Те ж саме може сказати будь-який поет, композитор, письменник і представники інших видів мистецтв.
Так що ж таке натхнення, що таке осяяння?

   Звернімося до першоджерел, тобто до Нового Заповіту. Одного разу до Діви Марії зійшов Святий Дух. Результат усім відомий - вона зачала і народила Ісуса. Чи можна сказати, що її відвідало Божественне Натхнення? На мій погляд, можна. Подібно до цього, відбуваються процеси і в душі творчих людей. Коли художник задумує свій твір, без натхнення ніяк не обійтися. Все, що створено, створено при злитті Божественного Духа Отця і природних можливостей Матері Природи. Тобто Божественний Дух перетворює результати фізико-хімічних процесів в Божественне твір, освячуючи його. Мені здається, що це і є глибинна суть якого мистецтва, і саме наявність Божественного Натхнення відрізняє його від ремесла.

   Була в мене одна картина - натюрморт з овочами. Коли я його малював, а було це 22 роки тому, я відчував величезний прилив енергії, моєю рукою хтось водив, а я ніби дивився на все це з боку. Натюрморт вийшов чудовий! Моя мама попросила мене намалювати точно такий-же, у свою кімнату. Оскільки в перший раз натюрморт у мене вийшов, то я подумав, що повторити успіх буде не складно. Як розумієте, не те сталося. За формою повторити було нескладно, а ось натхнення в цей раз не відвідало мою наївну голову. У результаті я вперше зрозумів сенс слова "ремесло", і чим ремесло відрізняється від мистецтва. У ремеслі немає ознак Божественного Натхнення. Одним словом, безбатченки.

   Процес досягнення натхнення непростий. Мій невеличкий духовно-релігійний досвід показує, що цей процес схожий з досягненням релігійного просвітлення. У різних земних релігіях є різні методи, і навіть в рамках однієї і тієї ж релігії є кілька методів для цього. У найпростіших релігійних практиках, в язичництві, наприклад, застосовуються різні психостимулятори, що використовують як особливості організму, здебільшого пов'язані із затримками дихання, так і хімічні психотропні речовини, приміром, що містяться в мухоморах або в соку дерева кока (кокаїн). У більш сучасних релігіях для цього використовується вплив сумарної енергетики великих кількостей народу, за принципом "До Бога разом легше докричатися" (Баптизм), монотонне повторення співуче однієї і тієї ж фрази, наприклад імені Господа (південний Буддизм, Кришнаїти), пам'ятаєте "Харе -харе Крішна "?, або відокремлені роздуми над нелогічною сентенцією (північний Дзен-Буддизм). В Ісламі, якщо не помиляюся, в суфізмі, є також методи з використанням одурманюючих засобів.

   До чого я все це кажу? Якщо Ви подумайте над усіма цими, здавалося б різними і нічим не пов'язаними між собою методами, то знайдете щось спільне: всі ці методики покликані відключити свідомість, що б воно не заважало говорити з Богом, або хоча б слухати його. Так само тут слід згадати сновидіння - не випадково саме уві сні людей часто відвідують осяяння у вирішенні проблем реальних проблем, і було зроблено безліч наукових відкриттів. Тобто, свідомість - це ворог натхнення, творчого екстазу.

   Таким чином, в результаті творчих праць за допомогою найтоншого процесу Божественного Осяяння народжується твір мистецтва. Маленький такий Ісус, зовсім не схожий за формою на свого відомого брата. Як бачите, цей малюк народжений не тільки Вами ....

Хулиганствующей Елемент' © 2002

Автор: Дмитро Катков.

http://photo-element.ru/inspiration.html

Опубліковано з особистого дозволу автора.

Переклад: Валерій Сидоренко.
 



Джерело: http://photo-element.ru/inspiration.html
Категорія: Філософія фотографії | Додав: SVS (19.04.2011) | Автор: Дмитро Катков E W
Переглядів: 2196 | Коментарі: 1 | Теги: Процес досягнення натхнення, хімічні психотропні речовини, Натхнення, Божественний дух | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сталкер сайту
Категорії розділу
Філософія фотографії [24]
Мої статті [29]
Техніка фотографування [5]
Історія фотографії [4]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0