Традиційна та нетрадиційна фотографія

Четвер, 16.05.2024, 16:38
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Філософія фотографії

Про Головне

Про Головне

   У цьому місті має бути Щось ще,

   У цьому місті повинен бути Хтось живий,

   Я знаю, що коли я побачу Його,

   я не впізнаю Його в обличчя,

   Але я радий, що в цьому місті є ще Хтось живий ...

                                              Б. Гребенщиков. "Вавилон".  

   Фотографія ... Лист, написаний Світлом. У наш час, коли Колір зайняв своє місце в цьому виді образотворчого мистецтва, малюнок все одно залишається великим твором божественного Світла, пропущеного через призму людської душі.

 Поширена думка про те, що хороша фотографія - це світло, пропущене через холодні скла наших фотоапаратів і застиглий у своєму останньому незручному русі на емульсії фотоплівки представляє механістичний підхід і не пояснює причин впливу тієї чи іншої світлини на наші душі і серця. І справді, хто може пояснити, чому нам так подобається та чи інша фотографія? Через гарну різкості? Для деяких - так, це один з основних факторів. Згадаємо деякі цифрові світлини (або продукцію широкого формату), які за відсутності наповнюючого змісту, тим не менш виглядають дуже привабливо для широкої публіки, підміняючи саму зображувану Суть якісним образотворчим Засобом. Голлівудські фільми - теж тому приклад. Інші подібні критерії оцінки фотографії розумом теж не відповідають на поставлене запитання. Як гармонію не можна повірити алгеброю, так не можна повірити розумом душу. Однак душею можна повірити гармонію, і в кожному це є.  

   Будь-яка інформація - це зміна балансу нашої внутрішньої енергії. Тобто можна сказати, що інформація - це одна з форм енергії, що передається нам тими чи іншими творами мистецтва, які служать своєрідними "акумуляторами", переймаючи її від автора, зберігаючи в собі, і віддаючи її глядачеві.

   Енергія з самого початку - це продукт компромісу Богів між собою, іншими елементами Вищих світів, з опозиційними силами і, що становить для нас найбільший інтерес, компромісу з нами самими. Енергія існувала завжди і буде існувати вічно, перетікаючи з однієї форми в іншу. Фізики можуть згадати шкільний курс, а лірики - найперші рядки Біблії. Не можна сказати, що десь немає енергії - вона є скрізь. Кожна фотографія просто наповнена енергією, як елемент інформаційного поля, і лише тільки енергетично сліпа людина не може не помітити цього. "Якщо я не бачу мікробів, значить - їх немає, і все це брехня!". Сприйняття цієї енергії прямо залежить від рівня і якості енергетики нас самих. Якщо рівень енергетики конкретного індивідуума досить високий, що б перевершувати енергетичний заряд конкретної фотографії, то він може просто не помітити цього вливання і обурення свого поля, в той час як інша робота, з більш високою енергетикою може створити сплеск енергетичного поля такої сили, що навіть вплине на шлях подальшої реалізації цього енергетичного ущільнення під назвою "людина".

   Крім того, що енергія присутня в кожному кубічному міліметрі матерії, вона має таку властивість, як "Якість". Якість енергетики визначається впливом на неї тих чи інших сил, згаданих раніше, і може бути оцінений самою людиною, цю енергетику отримуючу. Тут треба зауважити, що оскільки оцінка якості притаманна людському приймачю, то результат експертизи залежить як від самої енергії, так і від рівня духовного досвіду конкретного індивідуума. Що б зрозуміти, що таке "якість", згадаємо, що деякі фотороботи як би підживлюють нас своєю (світлою) енергією, даючи нам можливість «світитися», як лампочка, освітлюючи дорогу і іншим людям, працюючи за принципом акумулятора, що віддає енергію; в той час як інші роботи немов витягують з нас останні сили, впливаючи негативно, тобто теж нагадують акумулятор, але в стадії зарядки.

   Як зробити роботу якісно світлою? Вкладіть у неї свою Істинну енергію. Світло - одна з форм існування енергії, доступна сприйняттю будь-яким людським приймачем. Спочатку було створене Світло. Це спричинило за собою створення Матерії. Так чому нам не повторити шлях Богів, тим більше, що вони незримо присутні всередині кожного? Світло - це основа основ, що несе як властивості самої енергії, так і властивості матерії. Чи не в цьому розгадка того безглуздого спору між духовним і матеріальним? Ну так як зробити роботу світлої? Просто додайте Світло!

   Зараз про більш приземлене. Я дотримуюся тієї думки, що фотографія - це не протокольне відображення дійсності, яка нас оточує. Фотографія - це протокольне відображення самого фотографа. Якщо Ви подивитеся фотографії того чи іншого Автора, то відразу зрозумієте, що це за людина, чим він живе, що відчуває, чи світла є у нього душа. Таким чином, я раджу просто зображати у Ваших роботах Ваш настрій, почуття, бажання, думки і Ваш духовний світ. А найголовніше - Ви повинні зобразити на Вашій світлині Ваше ставлення до сюжету. І, якщо Вам це вдасться зробити, то Ваш глядач сприйме цю роботу з тим же почуттям, яке Ви туди заклали, і саме цей процес передачі тонких енергій і утворює сутьОбразотворчого Мистецтва.

   З Богом!

Хулиганствующей Елемент' © 2002.

Автор: Дмитро Катков.

http://photo-element.ru/inspiration.html

Опубліковано з особистого дозволу автора.

Переклад: Валерій Сидоренко.  



Джерело: http://photo-element.ru/philosophy/impotence.html
Категорія: Філософія фотографії | Додав: SVS (19.04.2011) | Автор: Дмитро Катков E W
Переглядів: 704 | Теги: лист написаний Світлом, Світло - це основа основ, Фотографія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сталкер сайту
Категорії розділу
Філософія фотографії [24]
Мої статті [29]
Техніка фотографування [5]
Історія фотографії [4]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0